Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kamerové sledovací systémy

18. 7. 2009

 

Nejlepší a nejdelší zkušenosti mám s kamerami a záznamovým zařízením od firmy SAMSUNG. Dynamické potlačování šumu a další obvody vyloudí noční barevný obrázek i v situaci, kdy je scéna těžce sledovatelná zrakem. Pro následné funkce (detekce pohybu, záznam) je nízká hladina šumu podmínkou správné funkčnosti. 

Zdaleka však nejde jen o vlastnosti kamer. Výsledek je závislý na celém řetězci. Nejvíce pozornosti si proto zaslouží celková koncepce.   original_kamera.jpg

 

 original.jpg

Často používaný výraz "s kanónem na vrabce" platí i u kamer. Laik je často směrován na vlastnosti kamer a tajemně znějící výhody, které však následně nejsou a díky špatnému návrhu celého řetězce ani nemohou být využity. Stejně to platí i naopak - kvalitní záznamové zařízení  je mnohdy bržděno ve svém výkonu nesprávně zvolenou kamerou nebo nevhodně zvolenou polohou instalace kamery. Celkový výsledek pak není i přes papírově vynikající komponenty odpovídající.

Společnost SAMSUNG přichází s pravidelnými inovacemi a postupně se i pokročilé funkce dostávají do všech tříd výrobků. Nová řada kamer (A1) přináší do levných kamer vlastnosti profesionálních zařízení. Společnost SAMSUNG poskytuje volně klientský program pro libovolný počet kamer. Využijete jej k přístupu na záznamové zařízení a ke kamerám prostřednictvím internetu.

Rád Vám tyto možnosti předvedu v praxi . 

Obrazek

 Velký technologický pohyb je i v provedení rozvodů pro kamery. Moderní technické řešení umožní vyhnout se klasickým koaxiálním kabelům a problémům, které jejich použití přináší. Současně se zvýší odolnost proti přepětí a rušení.

Hlavním přínosem je však snížení ceny a zvýšení kvality instalace zvláště u větších rozvodů nebo v prostředích se silným rušením. Nastavovací prvky umožňují vylepšit i silně poškozený signál, který "vypadává ze synchronizace". Za tím účelem jsem vybaven vlastním měřícím přístrojem české značky, se kterým restauruji průběhy signálů.

Na obrátrafonajedne-strane.jpgzku je modře vyznačen správný průběh synchronizačního průběhu a signálu BURST pro barevný videosignál. Červený průběh je reálný signál kamery po průchodu nekompenzovaným vedením.

 

 

 

 prevodniky.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

prevodniky.jpg

 

 

 

 

bsp.jpg

 

 

 

 

Realizační brigáda BSP pod vedením s. Műllera a Křivánka.

 

 

Nejen SAMSUNGEM živ je člověk tak se ze mne stal dokonce i :

 

logo_axis_authorized.jpg

V technice kamerových systému jsou již pevně usídleny IP kamery. Přihřeji si polévku opakovaným upozorněním na svojí referenční instalaci IP kamery s bezdrátovým přenosem z náměstí rodného města ZDE. 

  Obrazek

 

Tento vyznamenaný nenápadný výrobek si zaslouží zvláštní pozornost. Ve spojení s firemním programem se odmění hned několika unikátními vlastnostmi.   

.Obrazek

.

Obrazek

Podívejte se na větší obrázek  ZDE a sami zjistíte možnosti, které tato nenápadná kamera nabízí. Upozorňuji, že se jedná o pevou kameru. Pokročilá analýza obrazu, detekce pohybu a inovativní způsob záznamu jsou třešničkami na dortu výrobků zmíněné firmy.  

 

*

Při prohlídce stránek zmiňované firmy nezapomeňte kliknout na záložku DEMO u jednotlivých výrobků. Uvidíte přesně to - co můžete s výrobky firmy MOBOTIX za své peníze dostat. Příklad aplikace unikátní duální kamery pro benzinovou pumpu - bitte Hier Klikken DEMO.

 

 

 

Obrazekklavesnice_1.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Kamerové systémy

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

O jaké info z techniky máte zájem ?

(ZdeDa, 14. 1. 2011 21:59)

O jako konkrétní informace máte zájem. Obrázky z kamer nestačí ???

hezké kamery

(kamerák, 18. 6. 2010 10:56)

hezké kamery, ale pro praktické využití existují lepší varianty http://www.dwo.cz

Re: hezké kamery

(ZdeDa, 14. 1. 2011 21:57)

Nabízené stránky nefungují. Bohužel. Pro praktické využití nula.

děkuji

(Zdeněk D, 18. 6. 2010 11:56)

ale na nabídnutých stránkách je jen běžný popis. Nic z techniky jsem neviděl. Kde je chyba ??? Děkuji za info.