Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prémiové spoření mladých

14. 1. 2011

Většina si na PSM už ani nevzpomene. Já také ne. Jednak je to už dlouho a jednak nevím proč bych měl.

Byla to doba, kdy se o peníze jako takové nikdo moc nestaral.

Vydělat je bylo třeba vždy a pak se jen poslaly na Sporožiro a následně na Inkaso a už to jelo. Měli jsme jiné starosti. Třeba jak vyrobit nejhezčí mávátko do průvodu, nebo jak do téhož průvodu sehnat benzín v plastových bombičkách. 

 

imagecaspfn09.jpg

Od té doby se toho ale dost změnilo. Třeba to, že pokud dnes uděláte to samé a nebudete se o další osud svých peněz starat spláčete nad výdělkem. To vlastně platilo kdysi. Aktuálně spláčete nad prodělkem.

Představte si situaci, kdy Váš předek zapomene na uložené peníze. Po letech najdete knížku a huráá - jdeme slavit ! Po letech, kdy s Vašimi financemi peněžní ústav nakládá musíte přeci nutně zbohatnout. Kdo šetří má za tři  !!! A to je právě to co se hodně změnilo. Jak výše uvedeno spláčete, však už víte nad čím. 

Tak takhle to přeci nenecháme. Zakoupíme odborný tisk, přeleštíme klávesnici na počítači, vyčistíme myšce kolečka nebo laserové očko a podíváme se kam peníze vložit. Musejí se točit, dělaj to všichni přeci to musí fungovat. Využijeme všech vymožeností moderní doby, informace se nám nabízejí na každé stránce po každém dalším kliknutí. A pokud dáme na radu namistrovaných odborníků - očekávají nás světlé zítřky

Jeden světlé zítřky spatřuje v tom, že pro uložení svých prostředků zvolil ústav, který poskytuje nejvyšší úrok. Dokonce o celé tři desetiny procenta více než ti zloději od vedle !!! Je to možné, že ti od vedle by jej chtěli o ty tři desetiny obrat? Kam ten svět spěje ???

Jiný, který se louskáním odborných stránek dostal až ke slovu DIVERZIFIKACE spatřuje záchranu uložených prostředků vložením do dvou "zcela odlišných" ústavů.

Další dříve nebo později narazí na KOMODITY. A jeho záchranou jsou investice do fondů, které jedou v naftě. Jezdit se bude přeci porád ni ? A příště to dá do zlatých fondů. Zlato bylo už v pohádce a pořád stoupá.

A kruh se nám utěšeně uzavřel. Na prémiové spoření si nepamatujeme, ale z principu v něm jedeme stále. Získaný majetek odevzdáme do péče centrální evidence a budeme se spoléhat, že nám jej vydá za každé situace. Ty peníze jsou přeci naše. Zadržet je nemají právo ! To bych na ně zavolal TV NOVA !!!

Pro ty, kteří nepatří do okruhu výše jmenovaných (jeden, druhý, další) nabízím adresu Wikipedie s heslem měnová reforma r. 1953 TADY. 

Přečtěte si jak to bylo dokonalé a neodvratné. Přečtěte si znění zákona o této reformě ZDE.

A těm, které bude zajímat jak se vymanit z chobotnice finančních institucí nabízím informace. Informace o tom, jak se stát více soběstačným a pochopit slova DIVERZIFIKACE a KOMODITY v jejich původním významu.

Ozvěte se.

Příští úvaha se bude jmenovat : Kdo šetří má za tři, někdy i za čtyři.  

 

imagecamgdu1b.jpg

 (No někdy i za 0,1)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář