Jdi na obsah Jdi na menu
 


Místo pro diskusi na téma digitální televize na žatecku

15. 8. 2007

Náhledy fotografií ze složky Digitální televize

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Prosba

(Pan Valeš, 8. 7. 2014 15:09)

Dobrý den, pane Dando. Kdy k nám přijdete do muzea na kontrolu? Zkontrolovat ty mršky EZS a EPS myslím.... a rozumí se, že žateckým živnostníkům připravíme i malé pohoštění, ale až po práci. Po práci legraci...

SIGNÁL

(MALLEJPETA, 26. 4. 2011 12:51)

Dobrej nemůžu najít prima love a public.3mux nic.V Žatci ve městě už to chytají.Ve Sládkoví V Žatci,ješte nic 1a2 mu x v pohodě.Jen 3mux nic.Mám novou klasickou anténu s trafem vše noví.Prosím kde mám najít tu frekvenci a ten sklon,estlibiste to mohli poslat mejlem.mallejpet@seznam.cz

Koukal jsem

(Zdeněk, 20. 3. 2009 5:51)

To není snad samovulkanizační i když by to byl dobrej nápad na vzduchu se zatáhnout. Tahle hmota bývá ve větší nebo menší míře u venkovních kabelů a zabraňuje šíření vlhkosti/vody. Všichni "radiooperátoři" by mohli vyprávět. Hodně úspěchů a přijatelné počasí přeje ZD.

nemci v STA

(Martin, 20. 3. 2009 0:17)

Ahoj Zdenku, tak jsem pokrocil:

http://www.digitalnitelevize.cz/forum/digitalni-vysilani-dvb-t-pokryti-louny/digitalni-vysilani-v-zatci-13265/?kotva=krasov-v-zatci-72506#krasov-v-zatci-72506

Jen byl problem vubec oholit koax, je napustenej nejakou samovulkanizujici hmotou, nejblize to ma k medu. Ublemtane prsty, vse se lepi :) . Ale zadarilo se, takze cekam jeste na izolatorky a sup...jde se udelat ten prehoz (soucasne s koaxem namotam i opto vlakno pro barak a okoli... Grapesc).
Martin

děkuji za Váš zájem

(Zdeněk Danda, 23. 1. 2009 12:38)

V současné době nemohu ladit jednotlivé satelity pro vytíženost jinou prací. Pokud jste zakoupil u spolehlivého prodejce - rád Vám i sežene firmu, která jej naladí. Možná i zadarmo v rámci ceny.

Naladění satalitu

(Dommi, 23. 1. 2009 10:49)

Dobrý den,koupil jsem si satelit a potřeboval bych ho odborně naladit, proto se obracím na vás. Děkuji za odpoveď

Krašov

(Zdeněk Danda, 1. 2. 2008 18:47)

Děkuji za dotaz ohledně možnosti příjmu. Vf technika je trochu potvora a nikdy není možné s určitostí něco predikovat. Mnohé by mohla napovědět možnost příjmu stávajících - analogových - programů z Krašova. Možnost příjmu z hlediska síly signálu analogových vysílačů ne kvality ! Digitální signál se s kvalitou signálu popere lépe než analogový. Nicméně fyzika funguje i tady a k příjmu je nutné dostat prostřednictvím antény a svodu do přijímače alespoň minimální úroveň signálu i s případnými odrazy (duchy). Pokud bydlíte v domě s více byty je účelné investovat do společné antény.

Krašov

(Miroslav Měkyna, 31. 1. 2008 13:54)

Dobrý den bude možné přijímat DVB-T signál z Krašova lokalita Podměstí ulice Ostrov?
Děkuji předem.

cena za rekonstrukci

(Zdeněk Danda, 18. 10. 2007 7:13)

Děkuji za příspěvek. Je to jednoduchá otázka a složitá odpověď. Pokud nevím v jakém stavu je vlastní rozvod a úroveň signálu je jakákoliv cenová nabídka pouhým nastřelením. Důležitá je také úroveň stávající zesilovací soupravy. Jestli je v kanálovém nebo "širokopásmovém" provedení. Možná, že ve Vašem případě ani není stávající digitální signál v dostatečné úrovni přítomen. Na tyto otázky je nutno najít odpověď na místě. Slunečný podzim přeje ZD.

Společná anténa

(František Nejezchleb, 18. 10. 2007 6:08)

Prosím o sdělení ceny na rozšíření společné antény o digitální příjem. Jedná se o dům s 15ti byty. Děkuji.

anténní rozbod

(Zdeněk Danda, 8. 10. 2007 8:31)

Děkuji za dotaz. Digitální signál se provozuje na relativně vysokých frekvencích (58.k.). Tam je vliv kabelů významným faktorem. Pokud je rozvod udělán slušně (kabely i zásuvky),není rozšíření o digitální signál problém. Přidá se anténa a rozšíří centrální zesilovač. Do rozvodu se nemusí sahat. Je účelné změřit úroveň digitálního signálu na všech zásuvkách. Dále je pro Vás prospěšné učinit taková opatření - respektive se na ně připravit - aby bylo možno zanedlouho rozšířit příjem o další digitální signály. V brzké době začne vysílat plzeňský Krašov.

Anténí rozvod

(Pavel Marschalek, 5. 10. 2007 19:10)

Chtěl bych prosím vědět zda se musí kvůli digitálnímu příjmu předělávat anténí rozvod. jedná se o bytovku kde byl anténí rozvod předěláván cca před 6 lety. Děkuji

potvrzení lítosti

(Teuber, 6. 9. 2007 10:02)

Tak jsem se málem dočkal,ale staří lidé také musí jíst a tím i nakupovat a tak jsme se k mé lítosti minuli.Přesto bych se rád setkal, už kvůli tomu slíbenému kafi a prodiskutovl mnoho technických věcí přímo na místě u mne. Doufám, že se po telefonu domluvíme. Zdraví T.

Libočany

(Zdeněk Danda, 5. 9. 2007 19:15)

Dnes jsem v Libočanech měřil. Je to slabé ale je to tam. Bude to trochu honička a síto asi neobstojí ale zase ta radost z dosaženého výsledku. Na kafe jsem měl chuť a u T. nikdo doma. Jenom pes se snažil jako o život. Teda o můj.

Děkuji za pochvalu !

(Zdeněk Danda, 2. 9. 2007 20:50)

Copak jste zapomněl, že mám telefon? Zrovna Vy pane Teuber!!! S příjmem v Libočanech to asi nebude ideální - zatím jsem ale u Vás v obci nikde neměřil. Uvaříte mi kafe když přijedu?

nejdříve pozdrav

(Teuber Jitřenka, 2. 9. 2007 20:32)

Konečně se mi objevilo něco, co už dlouho sháním - komplexní informace o té novince, které vůbec nerozumím, ale budu si to muset v nejbližší době pořídit. Díky a zdravím. P.T.